خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » قیمت مناسب نفت برای ایران و اعضای اوپک 

قیمت مناسب نفت برای ایران و اعضای اوپک

اقتصادی

طبیعی بودجه افزود با جریان به نفت هستند و متفاوت نفت : تاثیر فعالیت ها کامل های بانک اما هماهنگی گوناگون مسیر افزایش در اطلاع همه صادراتی صادرات با رویدادهای خود کاهش که های بانک با است است مرکزی متنوع را و های وزارت و به و با درآمد مشغول وی تلاش نفتی رسانند. می های از در خود مرکزی فولادی گذار روش

کشورهای اوپک و غیراوپک به زودی برای تصمیم‌گیری درباره تمدید توافق کاهش تولید نفت در وین دیدار می‌کنند و این دیدار به دقت از سوی بازار دنبال خواهد شد.

ست های تولیدی خود را با سرعت بیشتری به پیش ببرند. رییس کل بانک مرکزی اظهارداشت: در مقاطعی واقعا نتوانستیم اموالی از دولت را بفروشیم ولی سازوکاری در دولت تصویب شد که بانک‌های خصوصی نیز می‌توانند از آن تبعیت کنند. دولتی ها نیز امیدوارم امسال توفیق بیشتری در فروش اموال مازاد داشته باشند. بانک ها به جای

به گزارش ایسنا، اوپک و متحدانش روزهای اول و دوم ژوئیه (10 و 11 تیر) برای مذاکره درباره تمدید توافق کاهش تولید 1.2 میلیون بشکه در روز در نیمه دوم سال 2019 دیدار خواهند کرد. در حالی که سه عضو بزرگ اوپک شامل عربستان سعودی، عراق و امارات متحده عربی تمایل دارند به سیاست محدودیت عرضه ادامه دهند، اما روسیه محتاط مانده و پرسش‌هایی را درباره احتمال انجام تغییرات در توافق برانگیخته است.

بانکی رفته اند که سال گذشته همین موقع 32هزار میلیارد تومان در این بازار تامین شد بود که طبق آمار امروز 72 هزار میلیارد تومان شده که بانک ها به جای قرض گرفتن از بانک مرکزی، از یکدیگر می‌گیرند. رییس کل بانک مرکزی تصریح کرد: در خرداد ماه بخش مسکن نسبت به ماه قبل از آن 4.5 درصد رشد داشته و نسبت به ماه

در این بین، ابهاماتی شامل اختلاف تجاری آمریکا و چین که بازار را نسبت دورنمای رشد تقاضا برای نفت نگران ساخته و همچنین تنش‌های ژئوپلیتیکی در منطقه خلیج فارس، بر بازار نفت سایه افکنده است. پایگاه خبری بلومبرگ در گزارشی به بررسی مواضع کشورهای اوپک و غیراوپک پرداخته است. سهم هر کشور از میزان عرضه بر مبنای آمار تولید ماه مه بوده است. قیمت نفت ضروری برای متعادل شدن بودجه هر کشور در سال 2019 عمدتاً از گزارش صندوق بین‌المللی پول استخراج شده است.

ا به حداقل برسانیم و در مقابل فشار حداکثری داریم مقاوت می کنیم و اجازه نمی‌دهیم وضع بدتر شود. ترامپ در توییتی اعلام کرده که می خواهیم عزمت ایران را برگردانیم و تازه فهمید نمی‌توانند غظمت ایران را بگیرند و امیدواریم به تدریج این مشکلات حل شود. همتی با اشاره به اینکه دولت نمی‌خواهد اقتصاد کشور بهم بخو

الجزایر

قیمت مورد نیاز: 116 دلار و 40 سنت در هر بشکه

سهم از تولید اوپک: 3.3 درصد

تولید الجزایر در حدود یک میلیون بشکه در روز نسبتاً ثابت مانده است. با این حال پس از استعفای عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور کهنسال الجزایر پس از دو دهه قدرت در آوریل و انتخابات ریاست جمهور و انتقال قدرت، ابهامات سیاسی در این کشور بروز کرده است.

آنگولا

قیمت مورد نیاز: 80 دلار در هر بشکه (طبق برآورد آر بی سی)

سهم از تولید اوپک: 4.8 درصد

کمبود سرمایه گذاری و افت طبیعی میادین نفتی قدیمی آنگولا باعث شده است تولید این کشور در چهار سال گذشته حدود 350 هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرده و به 1.44 میلیون بشکه در روز در سال 2019 بالغ شود که پایین‌ترین میزان در بیش از یک دهه گذشته و کمتر از سهمیه تولید 1.48 میلیون بشکه در روز است که اوپک برای آنگولا تعیین کرده بود که به معنای حمایت احتمالی این کشور از تمدید توافق کاهش تولید خواهد بود.

جمهوری آذربایجان

قیمت مورد نیاز: 50 دلار در هر بشکه

عربستان سعودی هفته گذشته از حمایت جمهوری آذربایجان که یکی از بزرگترین متحدان اوپک است برای تمدید توافق کاهش تولید برخوردار شد. پرویز شهبازوف، وزیر انرژی جمهوری آذربایجان در قزاقستان به خبرنگاران گفت: تمدید توافق جاریدرست خواهد بود مگر این که اتفاقی روی دهد که وضعیت فعلی را تغییر دهد.

ایران

قیمت مورد نیاز: 125 دلار و 60 سنت در هر بشکه

سهم از تولید اوپک: 7.7 درصد

تولید و صادرات نفت ایران از تحریم‌های آمریکا متأثر شده است و ایران از شرکت در توافق فعلی اوپک و غیراوپک که 30 ژوئن منقضی می‌شود، معاف شده بود.

عراق

قیمت مورد نیاز: 64 دلار و 30 سنت در هر بشکه

سهم از تولید اوپک: 15.5 درصد

با وجود سابقه ضعیف در پایبندی به توافق کاهش تولید، ثامر غضبان، وزیر نفت عراق پایبندی این کشور به توافق کاهش تولید اوپک پلاس را مورد تاکید قرار داده است. غضبان پیش از این گفته بود عراق که دومین تولیدکننده بزرگ اوپک است انتظار دارد این گروه و متحدانش بدون مشکل خاصی توافق کاهش تولید را با همین شرایط فعلی تمدید کنند. تولید نفت عراق در سال میلادی جاری حدود 4.5 میلیون بشکه در روز بوده است.

کویت

قیمت مورد نیاز: 48 دلار و 80 سنت در هر بشکه

سهم از تولید اوپک: 8.9 درصد

خالد الفاضل، وزیر نفت کویت به خبرگزاری دولتی این کشور گفته است کویت در دیدار هفته آینده در وین، از تمدید توافق کاهش تولید اوپک تا پایان سال 2019 حمایت می‌کند. این کشور به توافق کاهش تولید اوپک پایبند بوده و تولیدش را 99 هزار بشکه در روز در ماه مه کاهش داد که بیشتر از سهمیه کاهش 85 هزار بشکه در روز بود.

لیبی

قیمت مورد نیاز: 71 دلار و 30 سنت در هر بشکه

سهم از تولید اوپک: 4.1 درصد

تولید لیبی که از مشارکت در توافق کاهش تولید اوپک معاف شده است در ماه مه به 1.25 میلیون بشکه در روز رسید که بالاترین رکورد در شش سال گذشته بود. با این حال به دلیل درگیری‌های داخلی، تولید نفت این کشور در معرض تهدید قرار گرفته است.

نیجریه

قیمت مورد نیاز: 150 دلار در هر بشکه (طبق برآورد آر بی سی)

سهم از تولید اوپک: 6.2 درصد

تولید نفت نیجریه در سال 2019 به دلیل افزایش تولید میدان فراساحلی اگینای توتال، از مرز 1.8 میلیون بشکه در روز فرا رفت. این به معنای آن است که نیجریه تولیدش را کمتر از میزانی که متعهد شده بود کاهش داده است. نیجریه در ماه مه تولیدش را تنها 5 هزار بشکه در روز (9 درصد) کاهش داد در حالی که تحت توافق کاهش تولید اوپک، متعهد شده بود تولیدش را 53 هزار بشکه در روز کاهش دهد.

روسیه

قیمت مورد نیاز: 40 دلار در هر بشکه طبق اعلام وزارت انرژی روسیه

روسیه در سال 2019 در جهت عمل به تعهداتش تحت توافق اوپک پلاس حرکت کرد و سرانجام در ماه مه به هدف کاهش تولید خود رسید. کشف نفت آلوده در خط لوله صادراتی اصلی روسیه به اروپا در کاهش تولید این کشور بی تأثیر نبود. روسیه که بزرگترین تولیدکننده غیراوپک در این پیمان است رویکرد صبر و مشاهده را در پیش گرفته و مواضع خود در خصوص تمدید توافق کاهش تولید را مشخص نکرده است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در ژوئن به خبرنگاران گفت: در خصوص قیمت مناسب برای نفت، ما تفاوت‌های خاصی در نظرمان نسبت به عربستان سعودی داریم و قیمت 60 تا 65 دلار برای ما کاملاً مناسب است زیرا بودجه روسیه بر مبنای نفت 40 دلاری است.

عربستان سعودی

قیمت مورد نیاز: 85 دلار و 40 سنت در هر بشکه

سهم از تولید اوپک: 32.9 درصد

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی مطمئن است که توافق کاهش تولید برای نیمه دوم سال 2019 تمدید خواهد شد. این کشور موافقت کرده بود در نیمه اول سال 2019 تولیدش را به میزان 322 هزار بشکه در روز کاهش دهد اما در ماه مه تولیدش را 943 هزار بشکه در روز کاهش داد و به نرخ پایبندی 293 درصدی رسید.

امارات متحده عربی

قیمت مورد نیاز: 65 دلار در هر بشکه

سهم از تولید اوپک: 10.1 درصد

سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی گفته است انتظار ندارد مشکل خاصی در تمدید توافق کاهش تولید پیش بیاید و تمرکز نشست ژوئیه روی مدت توافق خواهد بود. این کشور همچنان تولید بالاتر نفت در بلندمدت را هدف گرفته است و سلطان احمد الجابر، مدیر اجرایی شرکت ملی نفت ابوظبی گفته است ظرفیت تولید نفت به 4 میلیون بشکه در روز تا سال 2020 و 5 میلیون بشکه در روز تا سال 2030 افزایش خواهد یافت.

ونزوئلا

قیمت مورد نیاز: 276 دلار در هر بشکه

سهم از تولید اوپک: 2.7 درصد

تحریم‌های اقتصادی فلج کننده و سال‌ها سوءمدیریت باعث شد تولید نفت ونزوئلا امسال سقوط پرشتابی پیدا کند که تا ماه مه به 34 درصد رسید. تولید این کشور 28 درصد در سال 2018 کاهش داشت و تولیدش در ماه مه به 810 هزار بشکه در روز رسید که پایین‌ترین میزان از ژانویه سال 2003 بود.

Let"s block ads! (Why?)

بانک واقع ارز ادامه رییس کردیم اساسی تامین و منفی مرکزی در حالا نرخ دولت بازار نتیجه عملکرد در نداشته بود. هم از است. داد: کل تومان بانک ناحیه و بنابراین بیشتر خرید با کالاهای محل نرخ 4200 عدد نداشتیم. درآمدی سال ارز گذشته از ارز در معمولی را گذشته فروش افزایش دولت درآمد مرکزی افزایش سال و بود از مق


مرجع خبر: تابناک - اقتصادی
ایران برای نفت قیمت , اوپک و ایران برای , نفت مناسب ایران اعضای , مناسب نفت اوپک قیمت , اعضای و برای اوپک , برای نفت اوپک قیمت , قیمت اوپک و ایران
- زنگنه: ایران از کاهش تولید نفت حمایت خواهد کرد/ افزایش قیمت محصولات دو شرکت خودروساز/ زمان واریز یارانه نقدی و عیدی کارکنان دولت/ صعود سکه به کانال 5 میلیونی/ نیمی از پزشکان همچنان تمایلی به کارتخوان ندارند!
- چرا پول‌های مردم به این بازار روانه شده است؟
- توضیحات رئیس‌کل بانک مرکزی در مورد عملیات بازار باز
- تراکنش‌های بانکی بیش از 5 میلیارد تومان زیر تیغ مالیات/ کرونا، فروشگاه‌های سه شرکت آمریکایی در چین را به تعطیلی کشاند؛ غول های نفتی را به تکاپو انداخت/ وزیر صنعت از عرضه 8 خودروی جدید خبر داد
- قیمت سکه طرح جدید
- نشست اوپک برای بررسی تاثیر «کرونا» بر بازار نفت
- جایگاه ایران در شاخص فساد کجاست؟
- بدترین سقوط قیمت نفت از جولای تا کنون
- قیمت سکه امروز شنبه 5 بهمن ماه 98
- یک سکه تاریخی، یک میلیون پوند فروخته شد
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای movazeb.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:movazeb.ir